Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký kódový zámek je nejlepší?

doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 banjo23

banjo23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2013 - 23:54

Ahoj kolegové,

 

na jedné ze svých keší se potýkám s neustálým selháváním kódového zámku. Používal jsem zámek Yale, který vydržel cca 200 nálezů (spotřeboval jsem 3 zámky) a pak nešel zamknout. Ten už ale v obchodě nemají, tak jsem koupil jiný typ, který ale po pár desítkách kačerů pro změnu nejde odemknout. Nevím, jestli je příčina může být v zámku i v lidech. Věřím, že k nechtěnému překódování dojde velice snadno, ale už mě to dost frustruje (a leze do peněz).

 

 Nejvíc by se mi líbil kombinovaný kódový s klíčem - ale všechny, které jsem našel, mají TSA klíč, který zase nemám já. Nevíte o zámku, který je na kód i "normální" (non TSA) klíč? S jakými kódovými zámky, které jsou vystaveny značné zátěži, máte nejlepší zkušenost?

 

Předem díky za názory. Lovu zdar!


  • 1

#2 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 7:33

urcite ne takove ty barevne za 100,-, tady se vyplati nesetrit :-) okolo 300-400,- se daji sehnat takove ty robustni cerne s ciselnikem na predku, ty vydrzi i najezd megaeventu.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#3 myjed

myjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 7:43

Tak tento problém průběžně reším taky. Zabránit překodování je nemožné. Hledal jsem a našel :

http://dx.com/p/push...de-5-digit-4561

Za necelých 20 USD mi tenkrát poslali 3 zámky. Každý má z výroby pevně nastavený 5ti místný kod a nezáleží na pořadí čísel. Pro potřeby geocachingu myslím ideální věc. Kvalita provedení zámků ale není bůhvíco, tak je vybavuji cedulkou s podrobným návodem k otevření. První vydržel přes rok, druhý necelý týden (pravděpodobně nevhodná kombinace rukou a čínského výrobku) a ten třetí už tam visí i s návodem skoro půl roku. Není to tedy úplně bezporuchové, ale je to pravděpodobně jedna z nejlevnějšchí variant.
 


  • 0

#4 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 20 listopad 2013 - 17:00

Já jsem kupoval onehdá u Bati nějaký za 250,- na kufr. Byl 3-číslicový, velikost cca 4cm. Zatím drží.


  • 0

#5 Sam Otlik

Sam Otlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 18:20

Já jsem kupoval onehdá u Bati nějaký za 250,- na kufr. Byl 3-číslicový, velikost cca 4cm. Zatím drží.

Myslíš u Krále sedmi moří ? :huh:


  • 0

>>>>>!*FOUND IT*!<<<<<


#6 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 20 listopad 2013 - 19:13

Myslíš u Krále sedmi moří ? :huh:

Tam ne ten byl levnější a méně odolnější, ale je potřeba vybírat také podle předpokládané návštěvnosti. Na T5 nepotřebuješ nějaký moc odolný, přijde málo lidí.


  • 0

#7 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 20:11

urcite ne takove ty barevne za 100,-, tady se vyplati nesetrit :-) okolo 300-400,- se daji sehnat takove ty robustni cerne s ciselnikem na predku, ty vydrzi i najezd megaeventu.

A když ti je někdo překóduje, pomůže pilka.  ;)  Naopak bych šel do něčeho levnějšího. Nestojí tolik peněz a jsou tak špatné, že po překódování se dají vyhmatat. Už jsem to dělal.


  • 0

#8 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 20:21

http://www.militarys...nation-10021000

 

nelze překombinovat, nastaveno od výrobce a zničit jde taky velice těžko, už jen kvůli velice robustní konstrukci a volným dílům uvnitř, které nejdou namáhat tak jako třeba pružinka u obyčejného číselného zámku.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 20 listopad 2013 - 20:22

  • 0

#9 myjed

myjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 23:07

http://www.militarys...nation-10021000

 

nelze překombinovat, nastaveno od výrobce a zničit jde taky velice těžko, už jen kvůli velice robustní konstrukci a volným dílům uvnitř, které nejdou namáhat tak jako třeba pružinka u obyčejného číselného zámku.

Tohle vypadá dobře a hlavně blbovzdorně.


  • 0

#10 Sam Otlik

Sam Otlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 6:25

Tam ne ten byl levnější a méně odolnější, ale je potřeba vybírat také podle předpokládané návštěvnosti. Na T5 nepotřebuješ nějaký moc odolný, přijde málo lidí.

Zato u drive-in dost odolný... B)  B)  B)


  • 1

>>>>>!*FOUND IT*!<<<<<


#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 8:18

http://www.militarys...nation-10021000

 

nelze překombinovat, nastaveno od výrobce a zničit jde taky velice těžko, už jen kvůli velice robustní konstrukci a volným dílům uvnitř, které nejdou namáhat tak jako třeba pružinka u obyčejného číselného zámku.

Akorát je k němu potřeba dát návod na otevření, protože i když znáš kombinaci, není to úplně intuitivní :)


  • 0

#12 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 15:09

To sice není, ale stačí vyrýt na krabici 3x► 2x◄ 1x► a k tomu ta čísla a lidi to snad pochopí. Já jsem to teda ještě v praxi nezažil, ale už ho mám ke keši přichystaný hodně dlouho, tak uvidíme. Návod u keše nebo v listingu taky nikoho nezabije.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 21 listopad 2013 - 15:11

  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 15:17

jsem asi blbej, ale ja to z toho tveho popisu vubec nepochopil. :huh:


  • 1

#14 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 15:21

Taky ho mám doma nachystaný a dosud nepoužitý :)

HaLuMa: postup je ten že nejdříve otočíš třikrát dokola doprava a zastavíš na prvním čísle, pak dvakrát dokola doleva a zastavíš na druhém, nakonec doprava na třetí číslo. Jak říkám, ne zcela triviální a intuitivní, za otevření tohohle zámku bych přidal hvězdičku na obtížnosti :)


  • 0

#15 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 15:25

No rozhodně Tokoz Delta 50


  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 16:02

HaLuMa: postup je ten že nejdříve otočíš třikrát dokola doprava a zastavíš na prvním čísle, pak dvakrát dokola doleva a zastavíš na druhém, nakonec doprava na třetí číslo. Jak říkám, ne zcela triviální a intuitivní, za otevření tohohle zámku bych přidal hvězdičku na obtížnosti :)

Stale mi to neni jasne. Kdyz rikas otocit dokola, tak odkud kam se pocita to jedno cele kolo?

 

Priklad, zamek je zrovna nastaveny na cisle 15. A ja potrebuji nastavit 6. Co mam udelat? otocit na 15, otocit na 15, otocit na 15, a pak otocit na 6? Nebo nejdriv natocit na nulu, pak znova na nulu, pak znova na nulu a pak na sest? Co kdyz se spletu, jak to vynuluju?

 

Jako fakt to nevim, zamek neznam, a musim rict, ze pro cloveka, ktery ten zamek nezna, je dost tezke ho otevrit, protoze to fakt neni uplne jasne.


  • 0

#17 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 16:17

Na začátku je jedno kde je zámek nastaven. Jinak se to dá napsat tak že točíš doprava, dvakrát tu šestku přejedeš a pak na ní zastavíš. Druhé číslo pak doleva jednou přejedeš a podruhé na něm zastavíš. Když se spleteš, můžeš z kterékoliv pozice začít zase od začátku, tím dvojím otočením se mechanismus vynuluje.

Tady je na videu vidět princip jak to pracuje.


  • 0

#18 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 16:34

S jedním takovým jsem se nedávno potkal v Rokycanech - byl to tvrdý boj, ale nakonec podlehl :D. Nejistota ve zjištěném kódu a zmrzlý ruce přidávají tak 6 hvězdiček ;).


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 22:52

S timto zamkem jsem se potkal na nekolika kesich a vzdycky to byl velky problem - tedy pro me. Ackoli jsem kazdy z nich zkousel nekolikrat, vzdy to musel otevrit nekdo jiny - nastesti jsem u zadneho z nich nebyl sam.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 21 listopad 2013 - 22:52

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 21 listopad 2013 - 23:32

Nejlepší zámek je žádný... Nemůžu si pomoct, pardon. tokoz Delta 50 a kamera, nebo nic.
Ani nemusí jít o nesmyslnou prudivou rádobychallengemysterku, najde se blbec a co měsíc bude chodit ničit, a stejně Tě to přestane bavit...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení

3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama